غرفه سازی شرکت زرین
آشنایی با انواع غرفه نمايشگاهي
۱ آبان ۱۳۹۵
رنگ غرفه سازی و تاثیر در جذب مخاطبین
۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نمایش همه

اصول غرفه سازی در نمایشگاه تهران

غرفه سازی در تهران ؛ این مقاله در مورد مکانی است که ; غرفه در آن ساخته میشود شود . ;به عبارت دیگر در مورد نمایشگاه ها می خواهیم صحبت کنیم .

هم چنین در این مقاله شما می توانید با قوانین غرفه سازی در تهران بیشتر آشنا شوید .

غرفه سازی در تهران

در ایران ۲ نوع نمایشگاه داریم :

نمایشگاه های سمیناری : نمایشگاههایی که در کار یک سمینار برگزار می شوند و معمولا خیلی مقررات ندارند و ساخت و…ساز آنچنانی هم ندارند .

این نمایشگاهها سریع برپا شده و سریع هم جمع می شوند.اگر در مکان خاص ( مرکز میلاد و یا صدا و سیما ) نباشند , خیلی در رفت و امد های کاری اذیت نمی شوید.

نمایشگاه های دائمی : نمایشگاههایی که با برنامه ریزی و در محل های دائمی نمایشگاهها برگزار می شوند شناخت این نمایشگاهها قبل از ورود به مرحله طراحی و ساخت بسیار اهمت دارد , زیرا اتفاقات و جریانهایی در میسر کار شما بوجود خواهد امد که قطعا در قیمت تمام شده غرفه تاثیر گذار خواهد بود. نمایشگاههای مشهد و تبریز و زنجان و اصفهان و شیراز هر کدام قانون خاص خود را دارند ولی کار کردن در تهران یک ماجرای دیگر را دارد , چون قوانین نوشته و نانوشته فراوانی وجود دارد که شما باید از قبل در جریان آن قرار بگیرید.

قوانین غرفه سازی در تهران

  1. استفاده از ادوات برش و دستگاه جوش بالاتر از ۵۰ آمپر در نمایشگاه مجاز نیست ( این قانون به سمتی پیش رود که ساخت و ساز در داخل نمایشگاه ممنوع گردد و سازه های آهنی همگی پیچ و مهره ای باشند )
  2. تردد خودروهای غرفه سازان در داخل نمایشگاه ممنوع است . این قانون شامل آژانس ها و خودروهایی که داخلشان وسایل سنگین هم قرار دارد می شود ( مگر وانت و نیسان و خاور و … خودروهای باری )
  3. ضایعات ناشی از ساخت غرفه در هر مرحله ساخت باید از محل ساخت خارج گردند.
  4.  غرفه پس از نمایشگاه باید طی مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت تخریب گردیده و از محل خارج گردد . بدیهی است که برجای گذاشتن ضایعات موجب جریمه های نقدی می گردد.
  5. ورود پیک موتوری به داخل نمایشگاه روز قبل از افتتاحیه ممنوع است.
  6.  در هر مرحله با صلاحدید مدیران طراحی و غرفه آرایی باید طرح غرفه تغییر کند و با استانداردهای مورد نظر مطابق گردد.
  7.  آن قسمت از دیواره غرفه که از غرفه مجاور قابل دیدن باشد باید با بنر خام پوشانده شود.
  8. برای صدور مجوز ساخت و ساز به مقداری پول نقد و چک های تضمین نیاز است .در بعضی موارد برای تاییدیه طرح هم مبلغی جداگانه دریافت خواهد شد.
  9. هزینه برق مصرفی غرفه به عهده غرفه ساز یا مشارکت کننده می باشد.

این قوانین برای آن دسته از دوستانی که غرفه ساز هستند آشناست و هر روز با آنها سر و کار دارند . اما برای آنهایی که تازه کار هستند بسیار عذاب اور است و بعضی وقتها آنها را دچار مشکل می کند . به عنوان مثال فرض کنید که نمایشگاه ساختمان و نفت و گاز است و شما یک غرفه در سالن ۱۸ دارید و یک غرفه در سالن ۶ و یک غرفه هم در سالن ۳۸ . اگر شما ندانید که باید این فاصله را با پای پیاده طی کنید یا یک وانت بصورت روزمزد اجاره کنید , قطعا در طی ساخت و ساز نمایشگاه برای سرکشی هم توان جابجایی بین سالنها را نخواهید داشت , چه برسد به حمل ادوات کار از این سالن به آن سالن . یا فرض کنید که از قبل محاسبه وجوه نقد درخواست شده برای مجوز را نکرده اید و وارد نمایشگاه بین المللی تهران می شوید و از شما بازای هرغرفه ۱ میلیون تومان وجه نقد درخواست می کنند . قطعا دچار مشکل می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *