غرفه سازی و تاثیر رنگ ها

رنگ غرفه سازی

رنگ غرفه سازی به عنوان تعیین کننده رفتار انسان است. رنگ ها می توانند اثر دارونما را نیز در جذب مشتریان به غرفه را  بالا ببرند. به عنوان مثال، قرص قرمز یا نارنجی، به عنوان محرک استفاده می شود.  رنگ غرفه نمایشگاهی می تواند یک فرد را تحت تاثیر قراردهد و این اثرات بین مردم متفاوت است. عواملی مانند سن، جنس، و فرهنگ می تواند تاثیر گذاری در چگونگی درک یک فرد از رنگ بگذارد. به عنوان مثال، مردان بر این باورند که زنان با لباس های قرمز رنگ جذاب ترند، در حالی که زنان معتقدند که رنگ لباس مرد بر جذابیتش تاثیر نمی گذارد.
 
در غرفه سازی از روانشناسی رنگ نیز به طور گسترده استفاده می شود. بسیاری از بازاریابان رنگ غرفه نمایشگاهی را به عنوان بخش مهمی از بازاریابی می بینند چرا که رنگ غرفه نمایشگاهی می تواند برای نفوذ در احساسات و ادراک مصرف کنندگان از کالاها و خدمات، مورد استفاده قرار گیرد. شرکتها همچنین برای تصمیم گیری در مورد آرم های تجاری از تفکیک رنگ غرفه سازی نمایشگاهی استفاده می کنند. به نظر می رسد آرم شرکت زمانی برای مصرف کنندگان جذاب تر است که رنگ آرم تجاری با کالا و یا خدمات مطابقت داشته باشد، مانند رنگ صورتی که به شدت در نام تجاری راز ویکتوریا استفاده می شود. با این حال، رنگ غرفه سازی، نه تنها برای آرم و محصولات بلکه برای نمایش محصولات فروشگاه ها، غرفه های نمایشگاهی جهت بازدید و … نیز مهم است. تحقیقات نشان می دهد که رنگ های گرم تمایل به جذب خریداران و بازدیدکننذگان را خود به خود بیشتر می کند، با وجود اینکه رنگهای سردتر بهتر است.
 
یکی از عوامل تاثیرگذار برای غرفه نمایشگاه و گالری انتخاب رنگ دیوار می باشد. یک دیوار گالری هنری و غرفه نمایشگاه باید با توجه به قطعاتتان با یک رنگ که موجب برجستگی و درخشش آنها می باشد، نقاشی شود. اما درعین حال نیز باید فضای کلی مجموعه را منعکس کند. چارلی کازبی، رئیس خلاق در فارو و توپ، می گوید: “رنگی که شما انتخاب میکنید باید آثار هنری را مانند موسیقی پاپ کند.  با استفاده از رنگ های مناسب در پشت آثار هنری شما میتوانید بیننده را وارد یک اتاق با راه جوی بیشتر کنید.
نرمی هنر را درنظر بگیرید. درغرفه نمایشگاه دگا، رنگ خاکستری نرمی هنر را منعکس می کند. کازبی می گوید: اگر آثار هنریتان گرافیکی تر است  ، یک پس زمینه (رنگ دیوار) که تضاد را فراهم میکند بهتر است.
 
بسیاری از رنگ ها با تن هایی هستند که خالی از درخشندگی و زیبایی می باشد اما این می تواند اثرگذاری عمق رنگ را تغییر دهد. رنگ غرفه نمایشگاهی مسطحی را انتخاب کنید که تنها رنگ را منعکس کند. جیم ( مدیر منطقه شروین-ویلیامز در نورفولک، ویرجینیا ) می گوید رنگ غرفه نمایشگاهی تخت معمولا یک انتخاب بهتر رای برجسته کردن هنر است. 
شروین ویلیامز برای نشان دادن یک اثر هنری خاص پیشنهاد داده است یک رنگ برای نقاشی یک دیوار و رنگ متفاوت برای نقاشی سایر دیوارها انتخاب کنید. درنظر داشته باشید دیوارهای تاریک آثار هنری را روشن تر می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *