دکوراسیون داخلی آمیتیس

دکوراسیون داخلی چیست ؟

دکوراسیون واژه ای است فرانسوی که معادل فارسی آن بر اساس تعریف لغتنامه دهخدا عبارتست از : فّن و تخصص و رشته آموزشی آذین ، آذین بندی ، آراستن. آراستن خان و مان و کالا و جز آن .براساس معنی مندرج در دانشنامه ویکی پدیا ، دکوراسیون داخلی عبارت است از: هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها ، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه . دکوراسیون داخلی مانند هنرهای دیگر ، دارای سبک و سیاق و اصولی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای هر دوره ، دستخوش تغییر می‌شوند .

معماری داخلی در واقع همان خلق فضاست ، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی ، فضایی را ایجاد می‌کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته‌های طرف مقابلش است. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است . این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند .

تفاوت مهم و قابل توجه دکوراسیون داخلی مدرن با دکوراسیون جدید

یکی از تفاوت های اصلی و مهم دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون های جدید مدت زمانی است سبک دکوراسیون مورد نظر مورد استفاده قرار گرفته است. سبک دکوراسیون جدید، یکی از به روزترین سبک های دکوراسیون می باشد که در ایجاد آن خلاقیت و نوآوری نیز حرف اول را می زند، در حالی که سبک دکوراسیون داخلی مدرن به یک عصر خاص در طول تاریخ دکوراسیون منزل اشاره دارد. معماران و طراحان داخلی در دکوراسیون جدید از عناصر مدرن استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت سبک دکوراسیون داخلی جدید ترکیبی از سبک های قدیمی با پیشرفت های تکنولوژی می باشد.

در دکوراسیون داخلی مدرن دیگر از تابلوهای قدیمی استفاده نمی شود بلکه کارهای هنری که با استفاده از رنگ های مختلف طراحی می شوند جایگزین این موارد شده است. در حقیقت می توان گفت سبک دکوراسیون مدرن داخلی استفاده از سنت های قدیمی را به طور کامل رد می کند و با رشد جامعه صنعتی همراه می باشد.

دکوراسیون داخلی فضای اداری

دکوراسیون فضای اداری از آن جهت که ما اوقات زیادی از روز را در محیط آن میگذرانیم حائز اهمیت است . فضای اداری که ما در آن مشغول کار هستیم باید مکانی آرام باشد تا بتوانیم فعالیت های کاری خود را به بهترین نحو ممکن انجام بدهیم. در این مطلب نمونه هایی از دکوراسیون فضای اداری را در اختیارتان قرار میدهیم.

فضای اداری دل نشین در دراز مدت، در توسعه نوآوری و خلاقیت در یک کمپانی نقش بسزایی دارد. تحقیقات نو نیازمند فضای متفاوت و نوآورانه است تا شادی و روحیه نشاط به شاغلان در محیط کار تزریق کند.

دکوراسیون فضای اداری چیست و چه کاربردی دارد ؟

دکوراسیون محل کار یا دکوراسیون فضای اداری شما فقط تاثیری بر خلق و خوی شما ندارد بلکه بر روی خلاقیت و کارایی شما نیز تاثیر گذار است. همچنین به مشتریان شما میگوید می‌توانند به شما اعتماد کنند یا خیر. پس دکور محل کار شما تاثیر جدی روی کار شما و بازخورد آن میگذارد و حتی باعث سود یا زیان شما در کنار می‌شود.

دکور اداره شما میتواند یک بار انجام شود یا باتوجه به بودجه شما در چند مرحله گذاشته شود.

انتخاب مبلمان و طرح چیدمان براساس اندازه ی دفتر کاری شما و همچنین بر اساس مدل اتاق شما تعیین می‌شود. به عنوان مثال در یک دفتر کوچک بدون پنجره باید از وسایل و دکور اداری روشن استفاده شود تا اتاق بزرگ تر و زیباتر بنظر برسد و مشتریان بتوانند به راحتی به شما اعتماد کنند.

اتاقی که شما به تنهایی در آن کار می‌کنید نیازی به وسایل زیاد مانند اتاق جلسات ندارد و شما باید فقط وسایل ضروری خود مانند پرینتر، رایانه، دستگاه فکس و قفسه های کتاب را در اتاق قرار دهید.

اتاق جلسات باید به صورت یک دفتر کاملا اداری چیده شود بطوری که شما موقع خرید دکور فضای اداری باید به استفاده آن در اتاق جلسات اشاره کنید تا مشتریان شما با ورود به این اتاق احساس راحتی و محیطی اداری روی نظم و انضباط داشته باشند تا از اینکه شما را برای ارائه خدمات انتخاب کرده اند مطمئن باشند.

طراحی و دکوراسیون منازل مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهمترین بخش های ساخت هر واحد مسکونی است. امروز قصد داریم شما را با طراحی زیبای دکوراسیون داخلی منزل شیک و مدرن آشنا کنیم، که در آن از ایده های زیبا و کاربردی فراوانی استفاده شده است. معمولا طراحی و دکوراسیون داخلی خانه تاثیر بسیار زیادی در ارزش گذاری هر واحد مسکونی دارد. بعلاوه دکوراسیون داخلی منزل امروزه تبدیل به یکی از مسائل مهم برای اکثر افراد شده است، اینکه چه ترکیب رنگی در خانه به کار بگیریم و یا از چه سبک طراحی و نورپردازی ها استفاده کنیم همه و همه زیرشاخه های طراحی دکوراسیون حرفه ای منزل است. پس اگر به دنبال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید، یا هدفی برای طراحی داخلی منزل جدید خود دارید، حتما نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی ما را که به شما در این زمینه کمک می کند فراموش نکنید.

دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون یک فروشگاه به دو بخش دکوراسیون و معماری داخلی فروشگاه یا مغازه و طراحی ویترین مغازه تقسیم شده است . طراحی و چیدمان ویترین، اولین گام در راستای جلب توجه مشتری است و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این دکور مغازه است که باعث شده علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن و انتخاب کنند. دکوراسیون داخلی تجاری، فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا و لوکس داشته باشید، بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شده باشد . امروزه در طراحی دکوراسیون مغازه از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند. دکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، جدا از کیفیت کالایی که عرضه می نماید، عامل بسیار مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین دکوراسیون داخلی یک مکان تجاری از اولویت های صاحبان کالا ها مباشد. فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری) بايد جذابيت موثر و كافي را در نگاه اول و هنگام عبور خريدار داشته باشد و اين امر با وجود طرحي كه طراح آن راآفریده است ، به دست مي آيد. نحوه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری یک مکان، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد.