طراحی و ساخت استند های فروشگاهی

تعریف استند

استند در تعریف کلی به هرگونه ابزار و وسیله‌ای که به ارائه بهتر ، سریعتر و جذاب‌تر محتوا ، اطلاعات ، محصول و خدمات شما کمک می‌کند، اطلاق می‌شود.

استند طرح يا دستاوري است كه بطريقي طراحي و ساخته شده تا بدون استفاده از هر گونه وسيله كمكي روي زمين يا مكاني قرارداده شود. . در واقع استند محصولی است که از آن برای نمایش و تست محصولات مختلف از جمله آرایشی، بهداشتی ، زیور آلات ،تلفن همراه ، محصولات خوراکی و ...استفاده می شود.

نمايش و عرضه كالا در استندهای تبليغاتی

هر هدف تبليغاتي در طراحي استند روشهاي مخصوص به خود را دارد اين روشها و ويژگي‌هاي خاص، محدوديتها و پتانسيل‌هاي محدود براي رشد را بيان مي‌نمايد كه براي بسياري از حرفه‌ها و مشاغل مفيداست. استندهاي تبليغاتي ، نام ، مواد و مصالحي كه در يك كمپاني و يا شركت موجود است معرفي مي‌كنند. استندها مصرف‌كنندگان را معرفي مي‌كنند و پيامهاي بازرگاني را مستقيماً به فروشگاههاي كوچك مي‌رسانند.

استندهاي تبليغاتي، با ارتباط خاصي كه با خريدار برقرار مي‌كنند و با حضور خود در تبليغات براي مصرف كننده ، توجه وي را به خود جلب مي‌نمايند و بدين وسيله موجب خريد مي‌گردند در ، واقع مانند يك منبع اطلاعاتي و آموزشي عمل مي‌كنند. يكي از اهداف استندها نمايش محصولات در بازارهاي خرده فروشي مي‌باشند و اين مسئله كمك بزرگي در بالابردن درخواست در فروشگاههاي عمده و يا بازار فروش مي‌كند توسعه فروشگاهها و خريد خريداران نموده و به توسعه خريد منجر گرديده است.اين امر باعث گرديده كه بيشتر تصميمهاي جديد در فروشگاه‌ها گرفته شود. در واقع روش عرضه و نمايش كالا براي فروش بيشتر نموده است.

استند آرایشی و بهداشتی

لوازم آرایشی از جمله محصولاتی هستند که بازار فراوانی در داخل و خارج کشور دارند. این لوازم با توجه به تنوع طرح و رنگ و نوع محصول و نیاز به معرفی دقیق محصولات به مشتریان احتیاج به استندی دارند که بتواند علاوه بر نمایش تنوع و کالیته ی رنگی محصولات از نزدیک ، به خریداران فرصت تست لوازم آرایشی داده شود.

استند ایستاده

این نوع استند دارای ابعادی متوسط می باشد که غالبا دارای سطحی شیبدار برای چیدن لوازم آرایشی می باشد و معمولا در قسمت پایه ی این استند ها محفظه ی کشویی یا کمد دار برای انبار کردن محصولات تعبیه می شود. تعداد و تنوع محصولات در این نوع استند بیشتر از نوع رومیزی می باشد.

استند جزیره (آیلند)

این استند در فضای میانی فروشگاهها و گالری ها قرار می گیرد. ابعادی متوسط دارد و همانگونه که از نامش پیداست این امکان را به مشتری می دهد که از همه جهات، محصول را ببیند.

کانتر فروشگاهی لوازم شخصی برقی

از این نوع کانتر برای نمایش چند گونه محصول برقی مختلف استفاده می شود و معمولا در فروشگاههای بزرگ به صورت چندتایی کنار هم قرار می گیرند. این روش موجب می شود علاوه بر این که ویترینی بزرگ جهت نمایش محصول به وجود آید، امکان بررسی و تست محصولات به مشتری داده شود.

استند مواد خوراکی و تبلیغاتی

استند محصولی است که از آن برای نمایش و تست محصولات مختلف از جمله خوراکی ، بهداشتی ، آرایشی،زیور آلات،تلفن همراه و ...استفاده می شود.